Ankieta

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?

wyniki

Loading ... Loading ...
Newsletter
Chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w przedszkolu? - zapisz się na naszą listę mailingową.

Aktualności

   24 października w naszym Bajkowym Przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W spotkaniu brały udział dzieci z całego przedszkola. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z starszych grup, które piosenką przywitały młodszych kolegów. Mali artyści z grupy „Krasnali“ i „Smerfów“ zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez panią dyrektor Irenę Uszyńską oraz panią wicedyrektor Zofię Witkowską. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w wesołych zabawach, które poprowadzili artyści z teatru „Dur- Moll“. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.


Wolontariat

Szanowni Państwo,
zapraszam do włączenia się w akcję charytatywną „Żelazny Adaś”  organizowaną przez SZKOLNE BRACTWO WOLONTARIUSZY wraz z FUNDACJĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH mającą na celu pomoc uczniowi Szkoły Podstawowej w Ładach im. Ks. Józefa Poniatowskiego. Już po raz drugi dzięki Fundacji, Szkoła organizuje dla Adasia zbiórkę pieniężną.

Bliższe informacje w załączniku.


Ewakuacja

UWAGA
Dnia 22.10.2018 r. (wtorek) w przedszkolu przeprowadzona zostanie próbna ewakuacja. Przedszkolaki w bezpieczny sposób nauczą się jak należy reagować na sygnały alarmowe.

 

24 października 2019 r. (czwartek) o godzinie 16.00 odbędzie się Pasowanie na Przedszkolaka.

W poczet Przedszkolaków „Bajkowego Przedszkola”, podczas wspólnej, wesołej zabawy  wszystkich dzieci, przyjęci zostaną nasi najmłodsi podopieczni z grup „Krasnali” i „Smerfów”.

Uroczystość poprowadzą artyści teatru „Dur – Moll”.


Serdecznie zapraszam Rodziców z grupy II „Smerfy” na zebranie grupowe, które odbędzie się 17.10.2019r. o godz.: 17:30, w sali grupy „Smerfy”.


 

Drodzy Rodzice, bardzo prosimy o zapoznanie się z wykazem rzeczy niezbędnych dziecku w przedszkolu:

Dzieci we wszystkich grupach wiekowych przynoszą:

 • Kapcie na jasnym spodzie, łatwe do włożenia (na rzepy lub wsuwane).
 • Komplet ubrań na zmianę (z uwzględnieniem bielizny), w podpisanym woreczku z materiału.
 • Szczoteczka do zębów, kubeczek i pasta do zębów.
 • Pudełko chusteczek higienicznych do nosa.
 • Paczka chusteczek nawilżanych.
 • Ryza papieru formatu A4.

 

Dzieci z grup młodszych (3 i 4 latki) dodatkowo przynoszą:

 • Cienką kołderkę lub koc o wymiarach 160/200 cm.
 • Mała poduszeczkę (jasiek) w poszewce.
 • Piżamkę dostosowaną do pory roku i temperatury otoczenia.
 • Worek na pościel o wymiarach 70/80 cm ( może to być poszewka z dużej poduszki).
 • Dla dzieci najmłodszych można dostarczyć śliniaczki (jeśli jest taka potrzeba).

 

Wszystkie rzeczy dostarczone do przedszkola powinny być trwale podpisane (np. wodoodpornym markerem).

 


24 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi. Tego dnia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, których celem było zrozumienie jak ważne jest dbanie o naszą Ziemię. Dzieci oglądały zdjęcia przedstawiające piękno naszej przyrody oraz zdjęcia ukazujące przyrodę zniszczoną przez ludzi. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak możemy pomóc naszej planecie poprzez oszczędzanie wody, energii oraz segregację śmieci. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę, wyrzucając śmieci do odpowiednich pojemników. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają dlaczego i jak powinniśmy dbać o naszą planetę.


Wskazówki dla Rodziców!

BABCIA

Drodzy Rodzice!

 

Przedszkole to  nowe i nieznane miejsce dla dziecka, do tej pory było ono w najbliższym środowisku rodzinnym, pełnym ciepła, poczucie bezpieczeństwa i komfortu emocjonalnego. Przekraczanie przez małe dziecko, po raz pierwszy, progu przedszkolnego jest wejściem w nowy, nieznany świat, zupełnie inny od domowego. Okres ten stanowi przełomowy moment w jego życiu i jest dla dziecka ogromnym przeżyciem. I nie ma tu znaczenia czy jest to dziecko trzyletnie, czy pięcioletnie, bo nawet siedmiolatek idący do szkoły może mieć kłopoty adaptacyjne. Jest to również duże doświadczenie dla rodziców. Z początkiem roku przedszkolnego płaczą zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie– bo muszą zostawić zapłakanego, przestraszonego malucha wśród obcych ludzi i w obcym otoczeniu.

 

Może warto zastanowić się nad tym, co możecie zrobić, aby lepiej przygotować swoje dziecko do pozostania w przedszkolu.

Oto kilka wskazówek:

 1. Zaufaj sobie i swojemu dziecku. Rozstanie z dzieckiem i pierwsze dni w przedszkolu to trudny okres dla Was wszystkich, ale potem już będzie tylko lepiej.
 2. Wycisz się, sam bądź pewien, że przedszkole to dobre miejsce dla Twojego dziecka. Pamiętaj, że Twoje lęki i zdenerwowanie udzielają się dziecku. Traci ono poczucie bezpieczeństwa.
 3. Rozmawiaj z dzieckiem o przedszkolu, o uczuciach i emocjach związanych z nowym wydarzeniem w jego życiu. Akceptuj jego uczucia.
 4. Nie strasz przedszkolem ani nie przedstawiaj „zbyt kolorowo”. Opowiadaj o nim prawdę.
 5. Baw się z dzieckiem w przedszkole, przyzwyczajaj go do planu zajęć w przedszkolu. Odwiedzaj przedszkole.
 6. Zapewniaj dziecko, że je kochasz. W okresie adaptacji obdarz go wyjątkową uwagą. Poświęcaj mu swój czas.
 7. Wcześniej pomyśl o komforcie swojego dziecka w przedszkolu ucząc go samoobsługi oraz treningu czystości. Do przedszkola ubieraj go wygodnie, tak aby samo mogło zdjąć lub założyć części swojej garderoby.
 8. Zawsze zapewniaj dziecko, że po nie przyjdziesz – nawet gdy zapyta o to wiele razy. Określaj czas odbioru według planu dnia ( „po obiedzie”, ” po spaniu”, itp. ), a nie według zegarka.
 9. Żegnając się z dzieckiem nie oszukuj go, że zaraz wrócisz, lub że idziesz do sklepu – bo straci do Ciebie zaufanie.
 10. Zaufaj ludziom, którym powierzasz swoje dziecko, to wykwalifikowana i doświadczona kadra. Jeśli nauczyciel zaproponuje Ci inną formę porannego rozstania z dzieckiem – spróbuj! Nam też zależy aby dzieci przeszły adaptację najłagodniej i bez niepotrzebnych stresów.