Ankieta

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?

wyniki

Loading ... Loading ...
Newsletter
Chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w przedszkolu? - zapisz się na naszą listę mailingową.

Aktualności

„ŚWIĘTO RODZINY W PRZEDSZKOLU”

23 maja (czwartek) od godziny 15:00

odbędzie się w naszym przedszkolu „Piknik Rodzinny”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w uroczystości.

W programie planowane są:

-Występy dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty.

-Wspólne zawody sportowe dzieci i Rodziców.

– Kiełbaski z grilla.

Obowiązuje strój wygodny, swobodny, sportowy

   (uroczystość będzie odbywać się na placu zabaw).


24 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi. Tego dnia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, których celem było zrozumienie jak ważne jest dbanie o naszą Ziemię. Dzieci oglądały zdjęcia przedstawiające piękno naszej przyrody oraz zdjęcia ukazujące przyrodę zniszczoną przez ludzi. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak możemy pomóc naszej planecie poprzez oszczędzanie wody, energii oraz segregację śmieci. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę, wyrzucając śmieci do odpowiednich pojemników. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają dlaczego i jak powinniśmy dbać o naszą planetę.


Życzenia świąteczne

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia  do spełnienia i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol boskiego odrodzenia był i dla nas celem do spełnienia. Wesołych Świąt.

Życzy Dyrektor Bajkowego Przedszkola w Dawidach wraz z pracownikami


Pierwszy dzień Wiosny 

W dniu 21 marca 2019r. (czwartek) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych.

Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Tego samego dnia wraz z powitaniem wiosny odbył się konkurs recytatorski gdzie uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory poetyckie dowolnego autora pod hasłem „Wiosenne wiersze”.

Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały jednakowe nagrody, bo wszystkie bardzo przeżywały swój występ i były mocno zaangażowane.

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci książki oraz dyplom, upamiętniający miłe chwile. Zgromadzonej publiczności występy bardzo się podobały. Była to okazja do integracji grup.

 


KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

Serdecznie zapraszamy rodziców razem z dziećmi do wzięcia udziału w konkursie na palmę wielkanocną, którego organizatorem jest szkoła Podstawowa w Ładach. Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz umiejętność wicia palm wielkanocnych.

Regulamin konkursu:

  • Palma nie może być krótsza niż 1m
  • Palma powinna być wykonana z żywych roślin oraz z kwiatów i wstążek wykonanych z bibuły lub krepiny w dowolnych kolorach lub barwach Raszyna (czerwony, biały, żółty, czarny)
  • Na czubku każdej palmy należy wykonać rozwidloną kiść z roślin
  • Każda palma powinna posiadać metryczkę o wymiarach 5×9 cm z wypisanymi drukowanymi literami informację (nazwisko, imię oraz adres adresata)
  • Palmy należy dostarczyć do 11 kwietnia (czwartek) do godziny 12 do szkoły w Ładach.
  • W piątek wszystkie palmy pojadą do CKR, aby wziąć udział w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Po ocenie wrócą do kościoła w Dawidach, aby wziąć udział w procesji Niedzieli Palmowej.
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie w Niedzielę Palmową po mszy o godzinie 11:30


UWAGA

W dniu 01.04.2019r. o godz. 8.40
dzieci z grupy III „Mądre Sówki”
pojadą autokarem do Polskiego Związku Niewidomych
na ul. Konwiktorskiej
w Warszawie, na warsztaty edukacyjne pt.
„Laboratorium ciemności.”

Śniadanie dla gr. III będzie w tym dniu
o godz. 8.00.

Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci do przedszkola.


W dniu 11.03 w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy policji. Panowie na co dzień  pracują w Komendzie Miejskiej Policji w Raszynie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego. Następnie panowie policjanci wytłumaczyli,  jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, zwłaszcza, że miały okazję obejrzeć narzędzia pracy panów policjantów, a nawet przymierzyć części umundurowania. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają rady i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.


Pokaz Tańca

Dnia 6.03(środa) w naszym przedszkolu odbył się pokaz tańca prowadzony przez Pana Łukasza. Nasze dzieci zaprezentowały ciekawe układy taneczne, które wywołały nie jeden uśmiech na twarzach gości. Nie zabrakło również zajęć praktycznych z udziałem gości. Pan Łukasz pokazał kilka podstawowych kroków układu tanecznego. na koniec dzieci razem z rodzicami wspólnie zatańczyli. Pokaz był przyjemnością, a wspólny taniec wspaniałą rozrywką i doskonałym czasem na chwilę relaksu.

 


WIZYTA AUTORKI

W dniu dzisiejszym mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszym przedszkolu autorkę książeczek dla dzieci Agnieszkę Waszak. Podczas spotkania z przedszkolakami pisarka zaprezentowała książeczkę napisaną i ilustrowaną przez siebie „Mysia w Kosmosie”,  poznaliśmy budowę układu słonecznego i różne zjawiska związane z przestrzenią kosmiczną, oglądaliśmy na slajdach rysunki z książki i animacje. Na pamiątkę spotkania chętne dzieci mogły kupić książeczki z dedykacją.

 


ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na pokazy taneczne, które odbędą się we wszystkich grupach w dniu
6 marca 2019r., w następujących godzinach:

Grupa I „SMERFY” – godz. 15.45 – 16.00

Grupa II „TYGRYSKI” – godz. 16.00 – 16.20

Grupa III „MĄDRE SÓWKI” – godz. 16.20 – 16.40