Ankieta

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?

wyniki

Loading ... Loading ...
Newsletter
Chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w przedszkolu? - zapisz się na naszą listę mailingową.

Aktualności

UWAGA RODZICE

W dniu 27.06.2019r. (czwartek) o godz.17.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Ładach odbędzie się spotkanie zainteresowanych rodziców z Wójtem Gminy Raszyn Andrzejem Zarębą, dotyczące funkcjonowania Bajkowego Przedszkola w nowym budynku w Ładach.

O godz. 18.00 odbędzie się zaplanowane wcześniej zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych oraz dzieci już uczęszczających do naszej placówki, połączone ze zwiedzaniem nowego przedszkola.

Serdecznie zapraszamy!

 


UWAGA RODZICE!

W dniu 27.06.2019r. (czwartek) o godz.18.00 w nowym budynku przedszkola przy Szkole Podstawowej w Ładach (wejście od strony ul. Miklaszewskiego) odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców dzieci nowoprzyjętych oraz już uczęszczających do przedszkola.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY


UWAGA

Serdecznie zapraszamy dzieci nowoprzyjęte

do przedszkola wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne w dniach 24 -27.06.2019r.
w godzinach 15.00 – 17.00.

Zajęcia odbędą się w nowym budynku przedszkola przy Szkole Podstawowej w Ładach (wejście od strony ulicy Miklaszewskiego).


WARSZTATY

W dniu 12 czerwca 2019r. (środa)  odbędą się w naszym przedszkolu „Warsztaty ziołowe”, które poprowadzi pani Agnieszka Waszak, autorka książek dla dzieci.


Dogoterapia

W dniu 10 czerwca 2019r. (poniedziałek) od godz. 12.20 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie z pieskami terapeutycznymi: Lukrecją, Lawendą, Jarzębiną.


WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

28 maja wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się do biblioteki w Jaworowej. Dzieci już od rana nie mogły się doczekać wyjazdu, ponieważ dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Tematem spotkania było zapoznanie najmłodszych z biblioteką. Na miejscu czekała na nas już pani bibliotekarka, która zaprosiła nas do zwiedzania biblioteki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książką znajdującym się na półkach. Zatrzymaliśmy się w dziale dla najmłodszych, gdzie dzieci miały okazje wysłuchać czytanej przez panią bibliotekarkę bajki. Po wysłuchaniu przedszkolaki miały za zadanie, narysować o czym była bajka. Podczas spotkania mali słuchacze dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dodatkowymi atrakcjami podczas wizyty w placówce były zabawy na sali gimnastycznej oraz placu zabaw. Na zakończenie pani bibliotekarka zapraszała dzieci do wypożyczania książek oraz podarowała każdemu zakładkę do książki oraz słodki upominek. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechem na twarzy.


24 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi. Tego dnia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, których celem było zrozumienie jak ważne jest dbanie o naszą Ziemię. Dzieci oglądały zdjęcia przedstawiające piękno naszej przyrody oraz zdjęcia ukazujące przyrodę zniszczoną przez ludzi. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak możemy pomóc naszej planecie poprzez oszczędzanie wody, energii oraz segregację śmieci. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę, wyrzucając śmieci do odpowiednich pojemników. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają dlaczego i jak powinniśmy dbać o naszą planetę.


Życzenia świąteczne

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia  do spełnienia i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol boskiego odrodzenia był i dla nas celem do spełnienia. Wesołych Świąt.

Życzy Dyrektor Bajkowego Przedszkola w Dawidach wraz z pracownikami


Pierwszy dzień Wiosny 

W dniu 21 marca 2019r. (czwartek) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych.

Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Tego samego dnia wraz z powitaniem wiosny odbył się konkurs recytatorski gdzie uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory poetyckie dowolnego autora pod hasłem „Wiosenne wiersze”.

Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały jednakowe nagrody, bo wszystkie bardzo przeżywały swój występ i były mocno zaangażowane.

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci książki oraz dyplom, upamiętniający miłe chwile. Zgromadzonej publiczności występy bardzo się podobały. Była to okazja do integracji grup.

 


KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

Serdecznie zapraszamy rodziców razem z dziećmi do wzięcia udziału w konkursie na palmę wielkanocną, którego organizatorem jest szkoła Podstawowa w Ładach. Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz umiejętność wicia palm wielkanocnych.

Regulamin konkursu:

  • Palma nie może być krótsza niż 1m
  • Palma powinna być wykonana z żywych roślin oraz z kwiatów i wstążek wykonanych z bibuły lub krepiny w dowolnych kolorach lub barwach Raszyna (czerwony, biały, żółty, czarny)
  • Na czubku każdej palmy należy wykonać rozwidloną kiść z roślin
  • Każda palma powinna posiadać metryczkę o wymiarach 5×9 cm z wypisanymi drukowanymi literami informację (nazwisko, imię oraz adres adresata)
  • Palmy należy dostarczyć do 11 kwietnia (czwartek) do godziny 12 do szkoły w Ładach.
  • W piątek wszystkie palmy pojadą do CKR, aby wziąć udział w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Po ocenie wrócą do kościoła w Dawidach, aby wziąć udział w procesji Niedzieli Palmowej.
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie w Niedzielę Palmową po mszy o godzinie 11:30